Co je Floating?

Jedná se o vodní relaxačně - meditační proceduru na bázi koupele v Mrtvém moři. Při samotné koupeli ve floatačním stanu se necháte nadnášet slanou vodou o teplotě cca 35-36 stupňů. Vaše tělo se dotane do stavu beztíže. Ten je umocněn tmou, která Vás ve stanu obklopí a dovolí Vám se na chvilku vzdálit od okolního světa a obrátit svou pozornost jen k sobě či naopak úplně vypnout. Tento stav navozuje pocity dokonalého bezpečí prenatálního věku.

Harmonické prostředí uvnitř stanu Vám zprostředkuje celkovou relaxaci, zklidní tělo i mysl. Dochází k propojení obou mozkových hemisfér, odbourání stresových hormonů a naopak k vyplavení hormonů štěstí. Váš mozek se přepnedo meditační hladiny alfa. Aktivují se samoléčebné a regenerační schopnosti organismu, vytváří se rovnováha těla, mysli a ducha.

Proceduru si můžete zpříjemnit také poslechem relaxační hudby.

S čím pomáhá?

Floating léčí na mnoha úrovních.

Díky stavu beztíže dochází k absolutnímu uvolnění svalstva, páteře a kloubů. Je tedy vhodný pro regeneraci pro sportovce, při potížích s pohybovým aparátem, bolestech svalů a zatuhlosti, pro urychlení hojení zlomenin a při poúrazových stavech. Odbourává nahromaděný stres, zvyšuje psychickou odolnost. Je velice nápomocný ve složitých životních obdobích, při léčbě depresí a traumat.

Lázeň svým složením velice podobná vodě v izraelském Mrtvém moři a má tedy i obdobné zdravotní účinky. Pomáhá lidem s dýchacími a kožními potížemi.

Historie

Floating byl v USA vynalezen kolem roku 1960 lékařem, psychoanalitikem, psychonautem a vědcem J.C.Lilym. V Národním institutu pro mentální zdraví postavil deprivační nádrž, ve které se po celé hodiny vznášel s touhou odstranit z mysli veškeré vnější stimuly. Koncem 70. a počátkem 80. let již existovaly funkční floatační vany, které mohla navštěvovat širší veřejnost. Velmi oblíbené byly u vědců, umělců a profesionálních sportovců.

Průběh a doporučení

Návštěvníkům doporučujeme před samotnou procedurou alespoň 1,5 hodiny nejíst. A na proceduru se naladit již před jejím začátkem. Vyhněte se zbytečnému stresu a zapomeňte na starosti vnějšího světa. Vstupujete do zóny klidu, harmonie.

Před vstupem do tanku se důkladně osprchujte, odložte kontaktní čočky, veškeré šperky, brýle. Vypněte si mobilní telefon. Odličte si obličej a vlasy sepněte do gumičky nebo použijte koupací čepici, která je u nás k dispozici.

Do uší si můžete dát špunty nebo sluchátka. Vstupte do tanku a zavřete za sebou víko.

Položte se do koupele, uvolněte celé tělo a soustřeďte se na svůj dech. Brzy si začnete uvědomovat nepopsatelnou lehkost vlasního těla. Užívejte si stav beztíže a nechte vše proudit kolem Vás.

Na konec koupele Vás upozorní rozsvícení modrého stropního světla. Pomalu vystupte z tanku, oblečte si připravený župan a opět se důkladně osprchujte.

Užijte si euforizující stav Vašeho těla i mysli.